Rolkowisko 2016

g4283_212

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy na Nartorolkach

Chociaż wesołowska Rolkostrada ma tylko 715 metrów, Towarzystwo Narciarskie Biegówki Wesoła, zorganizowało na niej wydarzenie, które przeszło do historii polskich amatorskich zawodów nartorokowych.

3 września 2016 roku, w ramach tzw. inicjatywy lokalnej, odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach. W zawodach wzięło udział 93 zawodników, co stanowi ogólnopolski rekord frekwencji. Mistrzami Warszawy
w sprintach na nartorolkach zostali Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce) i Monika Skinder (MULKS Oskar Tomaszów Lubelski). Znakomicie wypadła nasza wesołowska amatorka – Katarzyna Witek, która w biegu stylem klasycznym, ustąpiła zwyciężczyni zaledwie o 0,1 sekundy. Kasia Witek, wygrała jednak rywalizację na nartorolkach terenowych.

Na Mistrzostwa Warszawy, przyjechali do Wesołej zawodnicy takich klubów jak UKS Rawa Siedlce, MULKS Grupa OSKAR Tomaszów Lubelski, UKS HUBAL Białystok, MKS HALICZ Ustrzyki Dolne, BKS WP KOŚCIELISKO oraz teamy zrzeszające amatorów narciarstwa biegowego (TEAM Nabiegowkach.pl, TEAM Sipol.pl, SN Klasyk, TN Biegówki/TN Biegówki Wesoła)

Sobotnie wydarzenie odbiło się szerokim echem wśród sympatyków narciarstwa biegowego w Polsce (w szczególności nartorolkarzy) i zostało skomentowane przez środowisko, jako znakomicie przygotowane, przeprowadzone i zasługujące na kontynuację. Wszystko na to wskazuje, że Mistrzostwa Warszawy na Nartorolkach w Wesołej, wpiszą się trwale do kalendarza warszawskich sportowych wydarzeń.

W ramach Rolkowiska zostały też rozegrane wyścigi dla rolkarzy na torze przeszkód – bladecross. Całą imprezę uświetnił pokaz klubu rolkowego UKS Wilki Otwock, którego zawodniczki są reprezentantkami Polski we freestyle’u.

Rolkostrada w Wesołej, to jedyny obiekt na Mazowszu zapewniający miłośnikom sportów rolkowych i nartorolkowych bezpieczną i dostosowaną do ich potrzeb przestrzeń, całkowicie oddzieloną od ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego.

Rolkowisko zostało zorganizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Towarzystwa Narciarskiego Biegówki we współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rolkarskim „Polskater” oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Drewnica przy wsparciu Stowarzyszenia „Sąsiedzi dla Wesołej”. Imprezę dofinansowało m.st. Warszawa.

WYNIKI: